Ale się dzieje!

Archiwum wpisów

Data publikacji: 17 maja 2018

czyli propozycje na weekend 19-20 maja 2018 Liczba rodzinnych wydarzeń w ten weekend może przyprawić o zawrót głowy ???? W ciągu dwóch nadchodzących dni czeka nas nie tylko kolejna, bardzo obfita w atrakcje Noc Muzeów, start Teatralnego Ty-godnia Dziecka (wraz z wyczekiwaną premierą), urodziny kina Helios w C.H Kupiec, czy międzynarodowa wystawa kotów, ale cała masa innych wydarzeń. Oto weekendowy przewodnik dla dzieciaków.

Przez cały weekend

W ten weekend ruszy cieszący się dużą popularnością Teatralny Ty-dzień Dziecka, w ramach którego czekają nas warsztaty sensoryczne dla maluchów (niedziela, 11:30) oraz premiera „Czerwonego Kapturka” (sobota, 17:00). Grupa Art. Hotel z Danii zaprosi maluchy od kilku miesięcy do 3 lat na przedstawienie „1,2,3 Teraz Ty!” Przez dwa dni trwać będzie także Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w ZS nr 3 oraz urodziny kina Helios, w trakcie których będziemy mogli skorzystać ze zniżek na bilety i wziąć udział w zabawach przed salami kinowymi.

Sobota

Filharmonia zaprosi maluchy do 2 lat na warsztaty muzyczne Raniutto – Legato, oraz Raniutto – Portato dla dzieci od 2 do 4 lat, a nieco starsze dzieci (5-7 lat) będą mogły wziąć udział w warsztatach z klockami Lego WeDo. Na tym nie koniec zajęć manualnych – Robótkowo zaproponuje dzieciom warsztaty świeczkowe,  a w Starej Rzeźni odbędą się zajęcia z robotyki dla najmłodszych. Starsze dzieci (8-15 lat) będą mogły wziąć udział w zajęciach z robotyki EV3. Z kolei w Trafostacji odbędą się zajęcia z cyklu „Sztuka dla malucha”. Dla starszych dzieci i nastolatków Przełomy zorganizowały kolejne spotkanie z cyklu rodzinnego zwiedzania. Warto pamiętać, że popołudniu na placu Solidarności otwarta zostanie strefa gier i zabaw, z okazji Nocy Muzeów (szczegóły poniżej). Mieszkańcy Gumieniec i okolic będą mogli wziąć udział w pracach przy otwarciu ogrodu społecznego nad jeziorkiem Słonecznym, a kto mieszka bliżej centrum, ten może się wybrać na przegląd piosenki dziecięcej na Zamku. Bardzo ciekawą i rodzinną propozycję spędzenia soboty zaoferuje nam Inkubator Kultury, zapraszając na pełne gier i zabaw, plenerowy (lub podsufitowe, jeśli pogoda nie dopisze) piknik z babcią i dziadkiem. Ognicho, kapsle, ringo i impreza rodzinna jak się patrzy! Z kolei na podwórku przy ul. Księcia Bogusława X nr 7 odbęda się sąsiedzkie ( ale otwarte dla każdego chętnego) warsztaty plastyczno-teatralne z… maszkaronami :-) Mało? To jeszcze nie koniec! Także w sobotę odbędą się warsztaty sztuki cyrkowej w 13 muzach oraz przedstawienie o krasnoludkach w kameralnym teatrze grawitacje,

Niedziela

Ostatni dzień tygodnia będzie spokojniejszy. Na Zamkowej scenie maluchy od 18 miesięcy do 3 lat obejrzą „Misiaczka”, a teatr grawitacje zaprosi na przedstawienie „Czas czarodziej”.  Galeria Tworzę się zaprosi do rozbudzającego dziecięcą wyobraźnię Tajemniczego Ogrodu,  a 13 Muz, raz jeszcze, na warsztaty sztuki cyrkowej.

Noc Muzeów 2018

W sobotę czeka nas też kolejna edycja Nocy Muzeów, oferująca nie tylko zwiedzanie, ale także bardzo wiele atrakcji towarzyszących w różnych punktach miasta. Będziemy mieli okazję aby m.in. zwiedzić podziemia magistratu, wybić własną "monetę", zobaczyć kulisy funkcjonowania opery czy wziąć udział w sportowych zajęciach. Wydarzenia w ramach nocy muzeów: